Žiju jen jednou, tak si to chci užít - proč se mám kvůli epilepsii, kterou mám, omezovat?

Samozřejmě, brát pravidelně léky je otrava.

Dodržovat životosprávu epileptika je otrava na druhou, ALE

každé narušení životosprávy může být tím, co u vás vyvolá další záchvat!!

Proto, ve spolupráci s neurologem zvolte lék, právě v takové dávce, která Vám počet záchvatů sníží na minimum nebo je úplně eliminuje.

Při dodržování správné životosprávy svému tělu pomůžete, aby vystačilo s tom nejmenší dávkou léku, při které se Vám počet záchvatů zminimalizuje:-) Pokud záchvaty nestačí snížit jeden lék, mohou se užívat najednou až tři antiepileptika (tj. léky proti epilepsii)!

Svému tělu pomáháte, když:

dodržujete pravidelný spánkový režim a odpočinek, dostatek spánku

radikálně omezíte nebo úplně vynecháte alkohol (poraďte se se svým neurologem - zda vůbec alkohol můžete je velmi individuální a záleží např. na druhu záchvatů, na tom, jaký lék berete, v jakém stavu jsou Vaše játra, zda jste při léčbě bez záchvatů, atd.)

pijete dostatek nealkoholických tekutin

vyhnete se přehřátí organismu (tj. např. v létě jste dlouho na sluníčku a nic nealkoholického nepijete)

vyhnete se situacím, které u Vás vyvolávají záchvat: např. blikající diskotéková světla, PC hry, TV; stres, únava = individuální citlivost = někomu záchvat vyvolají, někomu záchvat nevyvolají

dáte si pozor na interakci jiných nových léků popř. bylinek s Vaším antiepileptikem.

Některé léky, popř. bylinky mohou snížit nebo zvýšit množství antiepileptika, které se Vám dostane do těla (= mohly by se objevit nežádoucí účinky antiepileptika nebo záchvaty).

Informaci o interakcích naleznete v příbalovém letáku svého antiepileptika. Proto se před užíváním nového léku, který je uveden v interakci s Vaším antiepileptikem poraďte s lékařem, který Vám takový lék předepsal, popř. v lékárně u "výdeje na recept".