OBSAH

PRŮJEM 1.: Dobrý den. Prosím Vás, žena, 28 let, zdravá, na žádnou nemoc se neléčím ani jsem se neléčila, 50kg, dostala jsem průjem a chce se mi zvracet. Teď je večer, co si mám vzít, nechci teď nikam chodit.

ZUBY 1.: Dobrý den. Prosím Vás, manžel, 30 let, zcela zdráv, nikdy se na nic neléčil a neléčí se, právě ho začal hrozně bolet zub a otekl mu obličej. Co si má vzít, teď večer?

PRVNÍ POMOC 1.: Co mám dělat, když jsem se opařila vařící vodou?

PRVNÍ POMOC 2.: Jak se postupuje u malých dětí, když něco polknou a zastaví se jim dech?

PRVNÍ POMOC 3.: Slyšela jsem, že při vysoké teplotě mohou děti dostat křeče. Co mám při křečích dělat?

TRÁVENÍ 1.: Něco jsem snědl a jsem teď nafouknutý jako balón, co si mám teď večer vzít?

TRÁVENÍ 2.: Je neděle večer, něco jsem snědl a leží mi to na žaludku, mám i křeče v břiše, co si mám vzít?

SUCHÁ KŮŽE: Mám v tomto počasí přesušenou kůži na celém těle, hlavně nohy. Co s tím? Je mi přes čtyřicet.

PRVNÍ POMOC 4.: Jak mám postupovat, když někdo dostane epileptický záchvat?

PRVNÍ POMOC 5.: Syn dopoledne hrál venku (v létě) fotbal, asi moc nepil. Teď ho bolí hlava, zvrací, má mírnou teplotu. Co s tím?

PRVNÍ POMOC 6.: Venku je teplo. Matka má oblečen nátělník a plátěné kraťasy. Roční syn má dlouhé tepláky, tlusté ponožky, nátělník, triko s dlouhým rukávem, mikinu. Má červené tvářičky, mírně zvýšenou teplotu, je protivný.

PRVNÍ POMOC 7.: Hanička, 12 let, jela na kole v nepozornosti narazila do stromu, neměla na hlavě přilbu. Byla cca 10 vteřin v bezvědomí, po té, co nabyla vědomí, si nepamatuje, co předcházelo nehodě, opakovaně zvrací a udává intenzivní bolesti celé hlavy a krční páteře.

PRVNÍ POMOC 8.: Co mám dělat při ušknutí zmijí?

NESPAVOST: Jakmile jdu večer spát a lehnu si, začnou mě brnět chodidla. Brnění přechází až do pálení. Proto nemohu usnout.