náraz na kole do stromu

PRVNÍ POMOC 7.: Hanička, 12 let, jela na kole v nepozornosti narazila do stromu, neměla na hlavě přilbu. Byla cca 10 vteřin v bezvědomí, po té, co nabyla vědomí, si nepamatuje, co předcházelo nehodě, opakovaně zvrací a udává intenzivní bolesti celé hlavy a krční páteře.

 

Pícháním a štípáním do končetin se ujistěte, že je cítí.

1. Pokud je cítí, uložte dívku do stabilizované polohy na boku. Tak zabráníte vdechnutí zvratků a zapadnutí jazyka. Kontrolujte, zda dýchá a bije ji srdce. Zabraňte podchlazení. VOLEJTE RYCHLOU záchrannou pomoc!! Bude transportována na dětskou traumatologii.

2. Pokud je necítí, má zřejmě poškozenou páteř a míchu. VOLEJTE RYCHLOU záchrannou pomoc!! Bude transportována na dětskou traumatologii. Zpevněte ji krk a hlavu a zabraňte jejich pohybu!

3. Pokud je necítí, má zřejmě poškozenou páteř a míchu. VOLEJTE RYCHLOU záchrannou pomoc!! Bude transportována na dětskou traumatologii. Zpevněte ji krk a hlavu a zabraňte jejich pohybu! Pokud začne zvracet (= hrozí udušení), VELICE OPATRNĚ i SE ZPEVNĚNÍM hlavy a krku ji dejte mírně na bok tak, ať se nezadusí zvratky!!

Přeji Vám, ať se se žádnou takovou ani podobnou nehodou nesetkáte!