BLOG: Záměna léků a zadarmo ani kuře nehrabe

16.09.2016 09:05

Firmě ZENTIVA (SANOFI) se podařilo zaměnit nejen velmi účinné léky, ale navíc je jich celá řada!

Lékárníci nyní zadarmo odstraňují následky záměny firmy ZENTIVA a nuceně pracují jako včeličky: vždyť v Česku je u pacientů 60.000 problematických balení.

Tzn. že lékárníci musí uklidnit a informovat 60.000 pacientů, vyplnit lejstra a papírovat 60.000 krát. A to nejsou započítány počty vyděšených pacientů, kteří chodí do lékáren i se správnými šaržemi problematických léků.

Kolik času a odborného potenciálu zabere papírování a osobní odborná péče o 60.000 pacientů?

Na jakou finanční částku firma ZENTIVA ohodnotí takovou práci?

 

Je to práce neplánovaná, pohotovostní a odborná!

Právníci a lékaři, tedy lidé se srovnatelnou odbornou erudicí, jsou za plánovanou práci ohodnoceni částkou od 1.000 Kč/ hodinu.

Předpokládám, že takových 20 minut lékárník nuceně pracuje v souvislosti se záměnou léků firmy ZENTIVA.

 

Protože nemáme řád otrokářský ani feudální, čekala bych, že za neplánovanou pohotovostní odbornou práci navíc, která spočívá v uklidnění  pacienta, ve vysvětlení situace, ve vyplnění formuláře a následném papírování, firma ZENTIVA zaplatí lékárníkům nejméně 400 Kč za jednoho pacienta, který přišel s jednou problematickou šarží léku do lékárny.

Zatím je ticho po pěšině a lékárníci makají zadarmo!!!

 

P.S.

ZENTIVA (SANOFI) na svých webových stránkách uvádí, že je třetí největší a rychle rostoucí generickou firmou v Evropě s ročním objemem 440 mil. balení, proto ji takový finanční výdaj, v souvislosti se zaplacením práce lékárníků, nemůže finančně ohrozit.

A to do vyčíslení práce lékárníků nejsou započítany další desítky tisíc balení, která se musí vrátit. Jak mi řekl tiskový mluvčí, na úrovni zdravotnických zařízení je dalších 50.000 balení problematických léků.