BLOG: JINÁ PLANETA - kapitola I.

23.01.2020 21:37

Než to začalo.

Bylo mi nabídnuto, ať udělám pořádek na Jiné planetě. Vzala jsem to jako výzvu - peněz za práci sice málo (práce krizového manažera na úrovni 90.000, placeno 12.000), ale můj úmysl byl jasný: zlepšit ve Vesmíru povědomí o Jiné planetě.

Před samotným odletem na Jinou planetu jsem absolvovala speciální astronomický výcvik - řeknu Vám, točení kolem - dokola, hlavou nahoru a dolů - to jsem měla pocit, že žaludek vycestuje jícnem do úst nejen svým obsahem, ale kompletně celý! Mělo to jednu výhodu: člověk zapomněl na všechno ostatní...

K pobytu na Jiné planetě jsem nafasovala hned několik skafandrů: hromadu pracovních, pár odpočinkových a řádku reprezentativních: přece jen, vést Jinou planetu si vyžaduje adekvátní ohoz a la dress code podle dané společenské situace. Dýchací přístroje měly také několik variant náplní - vedle těch očekávaných, měly některé bomby výpary zeleného čaje s antioxidačním účinkem, jiné obsahovaly čerstvý horský vzduch, aby se mi dobře usínalo a spalo po náročné práci proti zlu na Jiné planetě. V příručním kufříku, za který by se nestyděl ani James Bond, jsem měla super PC, mikročipy pro zálohu dat, samopřekladač, čistič myšlenek a nejdůležitější ze všeho, blokátory zla a negativní energie (těch jsem měla více, protože nabíjení jednoho trvá skoro 20 hodin a blokátor jsem musela mít stále při sobě, protože na Jiné planetě panuje především zlo).

Vybavená jsem vyrazila na Jinou planetu.

 

 

Uvedený text je naprostou fikcí autorky. Jakékoliv situace, nebo podobnosti s reálným životem jsou nahodilé a nezakládají se na žádných pravdivých souvislostech.