BLOG: Chřipka - dozvuky

23.02.2016 10:39

Chřipka sice proběhla už dávno (tři týdny zpět), ale pořád se nechce s mým tělem rozloučit a usídlila se mi v dutinách nosu a hlavy.

Ráno po probuzení mě vítá odporný knedlík v krku a v nose. Vybavuji kašlací reflex co to jde, ale nalepenému žlutému hnusu se do kapesníku naprosto nechce. Naštěstí nemá barvu zelenou ani nazelenalou, to bych musela mazat za lékařkou, jak to vidí s nasazením antibiotik. Žlutou barvu se pokusím zvládnout sama.

A tak, já, "milovnice" všech léků jsem vyměkla a nasadila si 600mg acetylcysteinu večer. Sice trvalo 2 dny, než se ten žlutý hnus ztekutil, ale pomalu se začal odporoučet směrem k přiloženému kapesníku. Ranní knedlík a ucpání nosa je po čtyřech dnech o poznání menší, brzy dám pro tentokrát chřipce vale! Škoda, že zima nezavládne pár dní takovými mínus deseti stupni pod nulou! S radostí bych chřipkové pozůstatky pěkně protáhla mrazivým ovzduším, ať si taky užijí!!

 

Informace k léčivé látce acetylcystein lze najít zde: https://www.olecich.cz/modules/medication/search.php?data[material]=acetylcystein&search=1